Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia w budżecie na 2018 ma zaplanowaną konkretną inwestycję w Tychach. Swoje wydatki też planuje KZK GOP. Jakie?

GZM w 2018 roku ma dysponować budżetem rzędu 361 mln zł. Z czego ponad 11,9 mln złotych zostanie wydane na doposażenie MZK Tychy w uniwersalne kasowniki. To jednak nie wszystko, bo swoje inwestycje w Tychach planuje też KZK GOP.

W ramach rozbudowy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP II) KZK GOP chce zamontować dodatkowo 462 tablic informacyjnych. Całość ma kosztować 43 mln zł. Tablice informują o tym, o której przyjedzie autobus, kiedy odjedzie i w jakim kierunku. W dodatku tablice są też wykorzystywane do informowania o stanie jakości powietrza.

Reklama

50 tablic ma się pojawić na obszarze miasta Tychy, 6 w gminie Bieruń. Pojazdy natomiast mają zostać zintegrowane z m.in. Śląską Kartą Usług Publicznych.

– W 170 autobusach MZK Tychy zainstalowane zostaną komputery pokładowe z czytnikami kart ŚKUP – wyjaśnia Anna Koteras z KZK GOP.

W 2018 roku ma się odbyć przetarg na SDIP II, a następnie wdrażanie inwestycji.

Obecnie w Tychach znajduje się 6 automatów ŚKUP-owskich, m.in. na dworcu PKP, ulicy Grota-Roweckiego czy al. Niepodległości. Liczba automatów nie będzie zwiększona.

Reklama