fot. Tychy24.net

Miasto chce wydać miliony na modernizację w Miejskim Parku Solidarności i Parku Bł. Karoliny. Urząd Miasta Tychy planuje wydać prawie 2 mln zł na modernizację alejek w Parku Solidarności, wynika ze zmian w budżecie, które będą głosowane na najbliższej sesji Rady Miasta Tychy. To jednak nie wszystko, bo niemałe pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację alejek w ostatnio mocno doinwestowanym Parku Bł. Karoliny.

W sumie miasto na modernizację alejek w Miejskim Parku Solidarności chce wydać 1,9 mln zł. Kto był w parku ten wie, że te alejki wymagają modernizacji. W wielu miejscach są popękane, pełne kolein, nie mówiąc już o tym, że mało estetyczne.

Inna sprawa to 850 tys. zł na modernizację alejek a Parku Bł. Karoliny. To rejon miasta mocno doinwestowany w ciągu ostatnich kilku lat – powstała tam tężnia, plac zabaw, problematyczna fontanna. Teraz park też doczeka się remontu alejek. To tam również powstał wybieg dla psów, a tuż obok planowane są budynki mieszkalne. Radni niedawno przegłosowali uchwałę związaną z planem miejscowym dla obszaru osiedla „U”. Chodzi o rejon skrzyżowania ulicy Uczniowskiej i Sikorskiego. To teren o wielkości 1,2 ha, znajduje się w prywatnych rękach.

Reklama

Ewentualne bloki będą miały wysokość do 27 metrów. „To daje możliwość zrealizowania maksymalnie 8 kondygnacji” – mówiła Magdalena Zdebel z Urzędu Miasta Tychy. W części podziemnej może powstać garaż.

W tym rejonie – tuż obok budynku Szkół Municypalnych – jest także planowane zamknięte lodowisko treningowe dla młodych hokeistów.

Zmiany w budżecie radni będą głosować na najbliższej sesji Rady Miasta Tychy.

Reklama