Zespół Szkół Municypalnych / fot. Tychy24.net

Miasto chce zagospodarować teren przed Mediateką. Pomóc w projektowaniu mają studenci z Politechniki Śląskiej. Ich pomysły poznamy w lipcu, najciekawszy może doczekać się realizacji.

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej mają przygotować koncepcję urbanistyczno-architektoniczną przestrzeni stanowiącej przedpole i otoczenie dawnego Zespołu Szkół Municypalnych. Ta własnie we fragmencie planowanej niegdyś szkoły powstała Mediateka.

– Chcemy zobaczyć jaki pomysł na tę przestrzeń mają studenci, jakie ktoś być może spoza Tychów, dostrzeże walory tego miejsca i zaproponuje ciekawą koncepcję. Studenci zaproponują miastu 8 wariantów – nie oznacza to, że któryś z nich zostanie na pewno zrealizowany, ale być może będzie inspiracją dla architektów przygotowujących projekt. Dajemy im zupełną dowolność – liczymy na ich kreatywność – mówi Igor Śmietański wiceprezydent Tychów ds. gospodarki przestrzennej.

Reklama

Publiczna wystawa prac ma się odbyć w lipcu.

– Studenci nie marnują czasu – wykonują niezbędne analizy, a także mieli już okazję zapoznać się z przestrzenią podczas spaceru w towarzystwie pracownika Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki, dowiadując się o istotnych dla ich pracy uwarunkowaniach i historii miejsca oraz miasta – mówi Michał Lorbiecki z wydziału Planowania Przestrzennego, który oprowadzał studentów po mieście.

Reklama