Park Jaworek w Tychach / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy ma pozwolenie na budowę drugiego wodnego placu zabaw. Obiekt powstanie w Parku Jaworek nieopodal restauracji McDonald’s i funkcjonującego w tym rejonie skate parku. 

Kilka lat temu miasto Tychy zapowiedziało budowę drugiego wodnego placu zabaw. Obecnie jedyny tego typu obiekt znajduje się na Paprocanach. W tej mierze Tychy, które de facto były pionierem  jeżeli chodzi o tego typu inwestycje w regionie – obecnie pozostały daleko w tyle – choćby w stosunku do Katowic. Te w ciągu kilku lat zbudowały 4 takie obiekty w różnych dzielnicach miasta i planują kolejne.

W 2018 prezydent Tychów pochwalił się w sieci wizualizacją tego co mogłoby powstać w Parku Jaworek. Oprócz wodnego placu zabaw wizualizacja przedstawiała także rolkostradę, ścianę wspinaczkową, pumptrack, boisko sportowe, bulodrom (do grania w bule),zaplanowano też strefę ciszy. 

Reklama
Wizualizacja Parku Jaworek / fot. Andrzej Dziuba / Facebook

Miasto inwestycje chce realizować etapami – pierwszym ma być wodny plac zabaw. Jak wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami – jeszcze dzisiaj miasto przedstawi wizualizacje projektu oraz ewentualny harmonogram dla inwestycji.