Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy

 Miasto Tychy ogłosiło przetarg na budowę drugiego Wodnego Placu Zabaw. Obiekt ma powstać w Parku Jaworek, nieopodal restauracji McDonald’s. 

„Głównym przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa wodnego placu zabaw z zagospodarowaniem otaczającego go terenu, budynkiem technicznym, wraz z infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną, na terenie Parku Jaworek w Tychach” – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Oprócz rozbudowanego wodnego placu, pojawi się również infrastruktura towarzysząca.

Reklama

„Powierzchnia niecki Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek będzie o 100 m2 większa niż wodnego placu na Paprocanach. Największą różnicą między tymi przestrzeniami będzie jednak to, że rodzice czy dziadkowie będą mogli oglądać swoje dzieci z góry. W Jaworku strefa rekreacyjna została rozszerzona o naturalny plac zabaw – z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych” – mówi Robert Skitek z pracowni RS+, która projektowała wodny plac zabaw w Parku Jaworek.

Miasto na oferty czeka do 26 października. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano na budowę Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek 4 mln zł. Inwestycja, która ma być gotowa w 2023 roku ma kosztować około 7 mln zł.