Andrzej Dziuba prezydent Tychów oraz Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości / fot. UM Tychy

Tychy będą miały nową siedzibę sądu. Decyzję w tej sprawie ogłosił na środowej konferencji prasowej w urzędzie miasta minister Michał Wójcik. Nowa siedziba sądu pojawi się przy ulicy Dąbrowskiego.

O tym, że w Tychach powstanie nowa siedziba sądu mówiło się od lat.

– Sąd w z Tychach działa bardzo prężnie, do tej pory pracował jednak w dość prowizorycznych warunkach, w budynku, w którym wcześniej były mieszkania, dlatego od dawna zdawaliśmy sobie sprawę z konieczności znalezienia innego, bardziej komfortowego miejsca, dla pracowników sądu, sędziów, asesorów, jak i interesariuszy przychodzących do sądu. Dlatego podjąłem decyzje o budowie nowoczesnego obiektu, w którym będzie znajdował się Sąd Rejonowy w Tychach – mówił wiceminister Michał Wójcik.

Reklama

Budynek sądu powstanie między Pocztą Polską, a parkingiem podziemnym na ulicy Dąbrowskiego.

– Zaproponowaliśmy 6 działek przy ul. Dąbrowskiego o łącznej powierzchni blisko 15 tys. m2. Czekamy na wskazanie przez Ministerstwo Sprawiedliwości, które działki ich interesują. Wszystkie są bardzo dobrze skomunikowane. W bezpośrednim sąsiedztwie przyszłej siedziby Sądu znajduje się wielopoziomowy parking podziemny na ponad 320 samochodów oraz przystanki komunikacji miejskiej – mówił podczas konferencji Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Tyski sąd to jeden z największych sądów rejonowych w kraju. Obejmuje miasta: Bieruń, Lędziny, Tychy oraz gminy: Bojszowy i Kobiór, a w przypadku niektórych spraw także Pszczynę i Mikołów.

Obecnie zatrudnia 228 pracowników w tym 37 sędziów i 5 asesorów.

Reklama