Mieszkańcy zdecydują czy na osiedlu B powstanie ścieżka sensoryczna. Grant wysokości 5 tys. zł może trafić do Tychów, ale walczy o wsparcie z projektami z Pszczyny i Mikołowa. Tutaj ważne będą głosy mieszkańców. 

Fundacja „Kopalnia Kreatywności”, Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „BAZA” oraz tyski Dom Pomocy Społecznej „Wrzos” ze swoim projektem „Bosonodzy”  przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację Tesco.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Reklama

Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

– Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensoryczne przy ulicy Batorego 57. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „BAZA” oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej „WRZOS”. Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty, integrujące społecznie i międzypokoleniowo – mówi Katarzyna Sawaryn,  dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach,

W piątek (25.01) autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2). Zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem.

Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo” Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego „Jeźdźcy” z Mikołowa.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.

Reklama