Mistrzostwa Świata do lat 20 na Stadionie Miejskim w Tychach. Duża impreza sportowa ściągnie do Tychów w czerwcu przyszłego roku. 

– Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem. Podczas Mistrzostw Europy U21 udowodniliśmy, że jesteśmy godnym partnerem do organizacji wielkich wydarzeń. Zebraliśmy bardzo cenne doświadczenie, które na pewno będziemy chcieli wykorzystać podczas Mistrzostw Świata U20. Po Euro U-21 przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem. Na każdym kroku podkreślali, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania. Podczas wszystkich spotkań kibice stworzyli niesamowitą atmosferę- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

W Tychach zostały rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz półfinał. W sumie wszystkie pojedynki czołowych drużyn Starego Kontynentu z trybun – według szacunków Tyskiego Sportu – zobaczyło prawie 50 000 osób. To trzeci wynik spośród wszystkich stadionów w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w Lublinie i Kielcach grała reprezentacja Polski.

Reklama

Mistrzostwa Świata U20 mają być doskonałą okazją także do uczczenia setnego jubileuszu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mundial na pewno zagości w: Łodzi, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Lubinie. Mecz otwarcia i finał MŚ odbędą się w Łodzi na stadionie Widzewa. PZPN stara się również o organizację spotkań w kolejnych sześciu miastach.

W Mistrzostwa Świata U20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Turniej odbędzie się na stadionach do pojemności 20 tysięcy miejsc.

Reklama