Na Stadionie Miejskim muszą wymienić niedawno wymienianą murawę. Miasto chce przekazać spółce prawie milion złotych. Nad zmianami w budżecie będą głosować w czwartek tyscy radni.

Nowa murawa pojawiła się na Stadionie Miejskim w Tychach w połowie 2017 roku. Wtedy została wymieniona na gwarancji, teraz okazuje się, że potrzebna będzie wymiana niedawno wymienionej murawy i za to trzeba będzie już zapłacić. Taką decyzję podjęły FIFA i Polski Związek Piłki Nożnej. Wszystko w związku z organizacją w Tychach Mistrzostw Świata U20.

„Stan murawy ma ogromny wpływ na jakość gry piłkarzy, ich wydajność, wydolność oraz w głównej mierze kontuzje i bezpieczeństwo. Niestabilna murawa zwiększa szanse i ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników, co może doprowadzić do odwołania meczu, a w rezultacie zakończyć się fiaskiem całego turnieju, narażając PZPN, FIFA oraz Miasto Tychy na nieodwracalną stratę wizerunku i zaufania. Warto zaznaczyć, że ze względu na rangę wydarzenia jakimi są Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz przyjęte wysokie standardy turnieju, obserwuje się wśród piłkarzy, trenerów, kibiców oraz mediów rosnące oczekiwania w odniesieniu do muraw” – czytamy w uzasadnieniu decyzji PZPN i FIFA.

Reklama

Mieszkańcy zapłacą

Za nową murawę zapłacą mieszkańcy Tychów, bo spółka funkcjonuje głównie w oparciu o pieniądze z miasta.

– Cała realizacja jest po stronie Tyski Sport S.A. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe, które potrwa 7 dni. Dopiero po jego zakończeniu będziemy mogli mówić o konkretnej kwocie – tłumaczy nam Krzysztof Trzosek rzecznik spółki.

W czwartek tyscy radni będą głosować zmiany w budżecie miasta, zapisano tam 950 tys. zł na „Rekompensatę dla spółki Tyski Sport S.A. (utrzymanie stadionu miejskiego – z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wymiany murawy)”.

Pierwotnie w budżecie na 2019 roku miasto przewidziało rekompensatę za prowadzenie Stadionu Miejskiego na poziomie ponad 4 mln zł.

Instalacja nowej murawy została przewidziana na okres od 28 kwietnia do 10 maja. W związku z tym, zmianie ulegnie data rozegrania ostatniego meczu w tym sezonie na Stadionie Miejskim. Spotkanie GKS Tychy – GKS 1962 Jastrzębie odbędzie się w innym terminie.

Murawa na Stadionie Miejskim w Tychach wymieniona. 3 tys. ton ziemi opuściło obiekt

Reklama