Światła na al. Niepodległości / fot. Tychy24.net

Nowe światła przy Urzędzie Miasta Tychy dają się we znaki kierowcom. Ustawiono priorytet na pieszych, światła bardzo szybko się zmieniają. Wystarczy, że pieszy podejdzie do pasów. Tak będzie jeszcze przez najbliższy czas.

Nowe światła na wysokości Urzędu Miasta Tychy, w rejonie al. Niepodległości na pewno na chwilę obecną nie upłynniły ruchu. Kierowcy bardzo często muszą stawać na czerwonym, gdy tylko piesi znajdą się w rejonie przejścia. Jak dowiedział się portal Tychy24.net – ustawiono priorytet na pieszych, co oznacza, że kierowcy będą częściej stać na czerwonym. Światła bardzo szybko zmieniają się z zielonego na czerwone.

Dzisiaj widzieliśmy, jak w pewnym momencie rowerzysta nie zdążył przejechać przez przejście dla pieszych, a światła już zmieniły się kierowcom na zielone. Mogło dojść do zdarzenia drogowego.

Reklama

Jak powiedziała nam Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, to nie jest koniec prac przy światłach. Docelowo sygnalizacja będzie działała nieco inaczej. Na zmiany trzeba będzie jednak poczekać.

„Ulegnie to zmianie z chwilą kiedy zostaną tam zamontowane kamery, bo wówczas sygnalizacja zostanie wpięta do systemu ITS” – powiedziała rzecznik MZUiM. Na razie wykonawca nie określił jeszcze kiedy dojdzie do montażu kamer.

Reklama