Parking podziemny Tychy Lodowisko / fot. UM Tychy

Wody gruntowe zalewają parking wielopoziomowy przy stacji Tychy Lodowisko. Docelowo będzie ogólnodostępny dla mieszkańców. Ostatnio na inwestycji pojawił się dość duży problem – wody gruntowe przenikały na teren podziemnego parkingu za 39 mln zł. Jak poinformował pod koniec września dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów – podczas prowadzonych prac remontowych parking nadal jest czynny. Od 2022 roku będzie ogólnodostępny dla mieszkańców.

O sprawę parkingu podziemnego zapytał radny Dariusz Wencepel z Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Radny pytał o zalewanie parkingu oraz prace remontowe. Pod koniec września pojawiła się odpowiedź z MZUiM.

„Trwają prace remontowe na obiekcie. Prace te nie mają jednak wpływu na bieżące funkcjonowanie parkingu, który jest dostępny dla użytkowników. Wykonawca zabezpieczył wykonanie prac kaucją gwarancyjną do końca 2021 roku, z możliwością jej przedłużenia w przypadku nieusunięcia wszystkich usterek. Obecnie trwają prace przygotowawcze w zakresie uszczelnień obiektu i zgodnie z harmonogramem powinny być wykonane w czwartym kwartale tego roku” – stwierdził Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama

Obecnie MZUiM pracuje nad nowym regulaminem korzystania z obiektu, który ma stać się ogólnodostępny. Podobnie parking wielopoziomowy przy Dworcu PKP w Tychach.

„Planujemy wprowadzenie tych zmian od stycznia 2022 roku” – stwierdził dyrektor MZUiM Tychy.

Reklama