Radni Sejmiku Województwa Śląskiego / fot. BP Urząd Marszałkowski Tomasz Żak

PiS rządzi w regionie. Radny Koalicji Obywatelskiej zmienił barwy. Koalicja i prężenie muskułów nic nie dały. PiS zdobywa większość w Sejmiku po tym jak Wojciech Kałuża, radny Koalicji Obywatelskiej wstąpił do klubu. PiS obecnie ma 23 radnych. – Moją partia jest Śląsk – deklarował nowy nabytek Prawa i Sprawiedliwości. 

Jeszcze wczoraj podpisywano porozumienie koalicyjne między PO, Nowoczesną, SLD i PSL.

Dzisiaj ostatni dzień bieżącej kadencji samorządu i w duchu tej dobrej współpracy, która w ostatnich latach przyczyniła się do rozwoju województwa śląskiego, postanowiliśmy ją kontynuować. Stąd to porozumienie, które mam nadzieję zostanie potwierdzone podczas jutrzejszego głosowania i pozwoli nam skutecznie rządzić regionem przez kolejne lata dla dobra regionu i jego mieszkańców – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Reklama

To jednak był tylko podpis na kartce papieru, dzisiaj rano okazało się, że PiS będzie rządzić województwem śląskim. Przejście Kałuży ogłosił wiceminister Grzegorz Tobiszowski, Koalicja Obywatelska dowiedziała się o tym tuż przed sesją Sejmiku. Tym samym PiS ma obecnie 23 mandaty w województwie – to oznacza większość. Sesja jeszcze trwa rozpoczęła się o godzinie 9.00.

– Hańba, hańba – krzyczeli byli koledzy klubowi Kałuży, który teraz ma zostać wicemarszałkiem.

PiS ma obecnie 23 radnych, KO 19, SLD 2 i 1 PSL.

Reklama