Polska 2050 / fot. Tychy24.net

Polska 2050 wzmacnia szeregi. Do partii dołączyła była radna PiS z Tychów. Polska 2050 zaprezentowała dzisiaj swoje nowe nabytki i pełnomocników okręgów. W Okręgu nr 31 obejmującym m.in. Tychy i Katowice do partii weszli miejscy radni – w Katowicach Dawid Durał, w Tychach Anita Skapczyk. 

Dawid Durał to rozpoznawalny w Katowicach radny, w sumie jedyny opozycyjny w tej chwili. Wcześniej odszedł z Koalicji Obywatelskiej (reprezentował Nowoczesną). Zasłyną z burzliwych starć z władzami miasta i rozliczania urzędu z wpadek i wątpliwego gospodarowania miejskim groszem.

Anita Skapczyk, to była tyska radna PiS i kandydatka na Urząd Prezydenta Miasta Tychy z ramienia tej partii. 

Reklama

„Polska 2050 pokazuje mi taką prace od zera. Prace setek tysięcy wolontariuszy, którzy zbudowali coś od zera. Ja tak naprawdę wywodzę się z pracy samorządowej, z pracy społecznej, w radzie osiedla, w radzie miasta. Przede wszystkim chcę pracować dla mieszkańców. Występując z mojego poprzedniego klubu powiedziałam, że jestem otwarta na współpracę ze wszystkimi” – mówi Anita Skapczyk. Zapowiedziała, że dyżury radnej będzie teraz odbywała w biurze poselskim Michała Gramatyki.

Od lewej Dawid Durał, Anita Skapczyk i Michał Gramatyka / fot. Tychy24.net

Zapytaliśmy odpowiedzialnego za okręg wyborczy m.in. Tychy i Katowice, Michała Gramatykę czy z Polski 2050 tworzy się „partyjny Frankenstein”. Skoro obecni działacze pochodzą zarówno z PO, Nowoczesnej a nawet PiS.


Posłuchajcie, co mówił Michał Gramatyka, poseł Polska 2050:


 „To jest dla mnie powód do radości, że do Polski 2050 przychodzą ludzie z różnych środowisk politycznych, dlatego to jest taka informacja, że tworzymy ruch, w którym każdy będzie mógł znaleźć swoją reprezentację i to na czym nam zależy, to jest aktywizacja ludzi, którzy dziś do wyborów nie chodzą. Mamy ich po prostu zachęcić swoją pracą, swoimi dokonaniami” – powiedział poseł Michal Gramatyka, jednocześnie pełnomocnik okręgu nr 31.

Reklama