Al. Jana Pawła II w Tychach / fot. Tychy24.net

Miasto rozpoczyna pracę nad nowym planem dla centrum Tychów. Chodzi o obszar al. Jana Pawła II w rejonie dawnego targowiska – ograniczony ulicami Wyszyńskiego/Armii Krajowej i Grota-Roweckiego/Dmowskiego. Obecnie w tym rejonie obowiązują dwa plany miejscowe, częściowo już nieaktualne.

„Chcemy na nowo skorygować te zapisy planu i przemyśleć sposób zagospodarowania centrum miasta” – mówiła na sesji Rady Miasta Tychy Magdalena Zdebel, naczelnik Wydział Planowania Przestrzennego i Urbanistyki.

Prawdopodobnie z tego rejonu zostanie usunięty zapis o zabudowie wielkopowierzchniowego obiektu handlowego – obecnie plan miejscowy dopuszcza taką budowę w rejonie al. Jana Pawła II.

Reklama

„Mamy oczywiście teren Osi Zielonej, który jest w studium utrzymany i będzie respektowany” – mówiła naczelnik Zdebel.

Obszar, który ma zostać objęty planem / fot. UM Tychy

Będą budynki mieszkalne

Naczelnik nie pozostawiła złudzeń – miasto nadal ma w planach zabudować al. Jana Pawła II. Przypomnijmy, spółka „Śródmieście” należąca do miasta próbowała sprzedać działki w tym rejonie, ale nikt się nie zgłosił z powodu ewentualnych kar finansowych nałożonych w przetargu. Wcześniej prezydent Tychów mówił, że kilku deweloperów jest zainteresowanych tym terenem. Miałoby tam powstać około tysiąca mieszkań, mówił też o możliwym zawężeniu al. Jana Pawła II do jednego pasa z każdej ze stron.

„W tym rejonie (al. Jana Pawła II – red.) obowiązują pewne ustalenia studium, do których będziemy oczywiście nawiązywać” – wyjaśniała radnym naczelnik Magdalena Zdebel. „Mianowicie, ukształtowanie nowego centrum miasta w części północnej obszaru w formie zespołu zabudowy, o wysokiej intensywności z preferencją dla zabudowy wielofunkcyjnej lub mieszanej, funkcji usługowej i mieszkaniowe – biura i apartamenty oraz dla handlu detalicznego” – mówiła naczelnik na sesji Rady Miasta Tychy.

Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę.

„Niewielki jest opór przeciwko temu, co próbujemy zrobić” – mówił prezydent Tychów o zabudowie al. Jana Pawła II

Reklama