Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Roszady w Urzędzie Miasta Tychy. Jest oficjalne potwierdzenie, tego czego miasto nie chciało powiedzieć. Chodzi o odwołanie ze stanowiska Anety Moczkowskiej I wiceprezydent Tychów. Miasto mówiło oficjalnie tylko o zmianie na stanowisku zastępcy prezydenta, ale na stronach urzędu oficjalnie pojawiło się zarządzenie prezydenta o odwołaniu Moczkowskiej. To oznacza roszady na stanowiskach wiceprezydentów.

Informacja o odwołaniu Moczkowskiej pojawiła się w poniedziałek 17 sierpnia, oficjalne pismo z jej odwołaniem datowane jest na piątek 14 sierpnia.

„1. Z dniem 15 sierpnia 2020 roku odwołuję Panią Anetę MOCZKOWSKĄ ze stanowiska I Zastępcy Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju. 2. Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia” – czytamy w zarządzeniu prezydenta Andrzeja Dziuby.

Reklama

Na miejsce Moczkowskiej powołano Hannę Skoczylas, dotychczasową dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach. Została formalnie III wiceprezydentem. II jest Igor Śmietański zajmujący się gospodarką przestrzenną, a na stanowisko I zastępcy Andrzeja Dziuby powołano Macieja Gramatykę, który zajmuje się sprawami społecznymi.

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie konflikt Moczkowskiej m.in. z Gramatyką miał zaważyć na jej odwołaniu z funkcji I zastępcy prezydenta Tychów.

Od lewej Barbara Konieczna i Maciej Gramatyka / fot. Tychy24.net

Gramatyka nie tylko został I zastępcą Andrzeja Dziuby, wcześniej był III, do tego jeszcze prezydent Tychów zmienił regulamin organizacyjny Urzędu Miasta Tychy. Teraz Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej, który podlegał Moczkowskiej, podlega teraz właśnie Gramatyce.

Reklama