Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Rowerzysta trafił do szpitala i kolizja na Niepodległości. Niebezpieczny weekend w Tychach. Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w Tychach, w tracie minionego weekendu. W jednym ucierpiał starszy rowerzysta.

W sobotę 16 czerwca około godziny 12.00 doszło do zdarzenia na ulicy Jaśkowickiej.  – 76-latek doznał kontuzji nogi i trafił do szpitala – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. Mundurowi nie precyzują czy doszło do potrącenia z winy Renault Clio. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych z tzw. czerwonym przejazdem, na którym rowerzyści mają pierwszeństwo.

– Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia – słyszymy od mundurowych, którzy przestrzegają rowerzystów, żeby uważali nawet gdy mają pierwszeństwo. Bliskie spotkanie z samochodem w najlepszym przypadku może zakończyć się potłuczeniem.

Reklama

Dzień później – w niedzielę 17 czerwca doszło do poważnie wyglądającej kolizji na al. Niepodległości w Tychach. Podczas zmiany pasa ruchu Mazda uderzył w Fiata. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Kierujący Mazdą został ukarany mandatem karnym.

Reklama