Od dzisiaj utrudnienia na kolei.Ruszą prace prowadzone przez PKP PLK. Odczują je pasażerowie Kolei Śląskich, ponieważ pociągi będą miały opóźnienia. 

Jesień 2023 roku upłynie pod znakiem kontynuowania inwestycji zleconych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. oraz wejścia na place budowy w nowych projektach. W dalszym ciągu będą kontynuowane modernizacje linii kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, remont obiektów pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. W połowie października rozpocznie się modernizacja magistrali E65 – w pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na szlaku Kobiór – Pszczyna, a na odcinku Będzin – Katowice Zawodzie rozpoczną się prace przygotowawcze.  W wybranych terminach komunikacja zastępcza pojawi się na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach Pszczyna – Bielsko-Biała Główna, Milówka – Zwardoń, Katowice – Mikołów oraz Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

12 października rozpoczną się prace przygotowawcze do modernizacji katowickiego węzła kolejowego polegające na budowie torów tymczasowego umożliwiających prowadzenie ruchu pociągów w kolejnych etapach. W pierwszej kolejności przez dwa tygodnie zostanie zamknięty jeden tor na szlaku Będzin– Sosnowiec Główny, co poskutkuje zmianami w godzinach odjazdu, a także wydłużeniem czasu przejazdu dla pociągów jadących w kierunku Katowic.

Reklama

Od 27 października ograniczenia będą obowiązywać pomiędzy stacjami Sosnowiec Główny a Katowice Zawodzie, co wiąże się z kolejnymi zmianami rozkładu jazdy.

Na odcinku Koszęcin – Lubliniec pojawią się (a w zasadzie już się pojawiły) autobusy zastępcze w terminach 21 – 28 września, 23 – 30 października oraz 2 – 3 listopada.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę od 21/22 października do 6/7 listopada ZKA będzie kursować na odcinku Kochanowice – Lubliniec.

Organizacja ruchu komunikacji zastępczej na modernizowanym odcinku Katowice – Tarnowskie Góry nie ulegnie istotnym zmianom. We współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego Koleje Śląskie zapewnią wzajemne honorowanie biletów okresowych w autobusach Kolei Śląskich linii ekspresowej S8, linii zwykłej S80, a także na linii M3 oraz liniach tramwajowych na odcinku Chorzów Rynek – Chorzów Batory Dworzec PKP.

W dniach  9 – 11 października rozkład jazdy wybranych pociągów wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe – Bielsko-Biała Główna związane z budową wiaduktu.
Ze względu na trwającą modernizację linii kolejowej do Zakopanego oraz zakończenie sezonu turystycznego pociąg Sprinter Ornak nie będzie uruchamiany w cyklu zamknięciowym.

W godzinach nocnych są planowane przerwy w ruchu wymagające uruchomienia komunikacji zastępczej. Autobusy zastąpią nocne pociągi w następujący sposób:
• Od 2/3 do 13/14 października na odcinku Milówka – Zwardoń (od nocy z poniedziałku na wtorek do nocy z piątku na sobotę);
• Od 16/17 do 27/28 października na odcinku Rajcza – Zwardoń (od nocy z poniedziałku na wtorek do nocy z piątku na sobotę).
16 października rozpocznie się kolejny etap modernizacji magistrali E-65. Pociągi będą kursować po jednym torze na odcinku Kobiór – Pszczyna.
W rozkładzie jazdy zostały ujęte ograniczenia prędkości dla pociągów jadących w kierunku Katowic. Godziny odjazdu niektórych pociągów zostaną przesunięte. Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na www.kolejeslaskie.pl

Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu):
tel.: + 48 32 428 88

Reklama