Al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Środek wakacji, a miasto dzisiaj organizuje spotkanie z mieszkańcami w sprawie zabudowy centrum Tychów. Dzisiaj o godzinie 16.00 odbędzie się dyskusja publiczna nad planem miejscowym dla centrum Tychów. Komuś zależało na niskiej frekwencji wśród mieszkańców? 

Będzie dyskusja publiczna nad planem miejscowym dla centrum Tychów. Miasto chce wpuścić deweloperów na al. Jana Pawła II. Od 18 lipca do 18 sierpnia br. projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru centrum miasta Tychy jest wyłożony do publicznego wglądu. Miasto zaplanowało też dyskusję publiczną na ten temat.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 3 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Miasta Tychy, w sali 102, piętro I, o godzinie 16:00.

Reklama

W planach jest budowa około 3,5 tys. mieszkań w tym rejonie, władze miasta mówiły też o ograniczeniu na samej alei Jana Pawła II – z dwóch pasów w każdą ze stron ma zostać po jednym pasie.

Organizowanie tego typu spotkań w środku wakacji to po prostu granda. Nie mówiąc już o tym, że zabudowa obszaru m.in. po byłym targowisku, to jedna z ważniejszych zmian na mapie Tychów od kilkudziesięciu lat. 

Reklama