Szkieletor na al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Szkieletor zostanie z nami jeszcze na lata. Zapytaliśmy o sprawę komisarza Tychów i kandydata na Prezydenta Miasta Tychy, Macieja Gramatykę. 

„Szkieletor” czyli niedokończony budynek na al. Jana Pawła II straszy od kilkudziesięciu lat. Straszył będzie jeszcze, bo szybko się go nie pozbędziemy. Według Macieja Gramatyki, większe szanse obecnie są na powstanie Centrum i dopiero jakieś ruchy względem niedokończonego budynku niż odwrotnie. Przypomnijmy, na al. Jana Pawła II ma powstać około 3,5 tys. mieszkań.

„Wierzę w to, że kiedy realizowana będzie przebudowa Centrum, nadamy jakiś impuls, to wtedy może pojawi się jakiś inwestor, który będzie w stanie dogadać się z właścicielami „szkieletora” – bo to jest wiele osób” – powiedział w rozmowie z Tych24.net, Maciej Gramatyka. 

Reklama

W kwestii Centrum, miasto musi się porozumieć z właścicielem części terenów – w tym tych, które wchodzą w tzw. oś zieloną. 

„Szkieletor ze względu właśnie takich komplikacji właścicielskich jest trochę dalej do rozwiązania” – dodaje Gramatyka. 

Miasto zapowiedziało również zwężenie al. Jana Pawła II do jednego pasa. Już niebawem ma być robione zwężenie na wysokości przejścia podziemnego, które prowadzi do ulicy Dąbrowskiego. Obecnie kładka nad torami jest zamknięta. Będzie remontowana, docelowo zamknięty będzie na stałe tunel, na zwężonej w tym odcinku al. Jana Pawła II powstanie przejście dla pieszych. 

Reklama