Wizualizacja nowego obiektu / fot UM Tychy

Tak będzie wyglądał nowy obiekt gastronomiczny na Paprocanach. Miasto rozstrzygnęło już przetarg na remont budynku przy ulicy Parkowej 17 i jednocześnie jego dzierżawę. W przyszłym roku obiekt powinien już funkcjonować, został wydzierżawiony na 20 lat. 

„Umowa z dzierżawcą została już podpisana. Zwycięzca przetargu ma czas do 31 października 2023 roku na przygotowanie obiektu do rozpoczęcia działalności zgodnie z zaproponowanym projektem. Za rok – w listopadzie restauracja powinna już działać” – poinformowało miasto Tychy. Firma AQVA Spółka z o.o. która wygrała przetarg, zgodnie z umową będzie dzierżawiła obiekt przez 20 lat – do 2042 roku.

Projektowany budynek będzie miał 1 kondygnację, a sama bryła ma prostą, nowoczesną formę o stonowanej kolorystyce w odcieniach beżu i grafitu z elementami stalowymi. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 378 m2.

Reklama

„Budynek zaprojektowano jako całość więc budynek od strony północnej zostanie połączony z budynkiem po stronie południowej. Większość elewacji zachodniej – od strony jeziora, zostanie przeszklona, zaprojektowano fasadę szklaną na pełną wysokość, by odbijała się w niej zieleń i jezioro. Pozostała część elewacji zostanie wykończona płytą włókno-cementową ryflowaną w kolorze beżowym” – mówi Katarzyna Szymkowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UM Tychy.

Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada także znaczne zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Obecnie teren prawie w całości jest utwardzony płytami betonowymi. Zaprojektowano wiele donic terenowych z roślinnością. Część tarasu betonowego zastąpi trawnik. Rosnące w tym miejscu drzewa zostaną zachowane.

W ramach inwestycji pojawią się także stojaki na rowery w trzech lokalizacjach w pobliżu nowego obiektu.

Reklama