fot. Policja

Tyska policja przeprowadziła akcję „Pieszy” w ramach, której sprawdzano głównie czy piesi przechodząc przez ulicę robią to w prawidłowy sposób. Akcja policji była ukierunkowana głównie na pieszych, to karano przede wszystkim kierowców. To właśnie oni dokonywali największej ilości wykroczeń.  

Mundurowi zwracali przede wszystkim uwagę, czy piesi przechodzą w odpowiednio oznakowanych miejscach oraz czy nie wchodzą na przejścia dla pieszych na czerwonym świetle.

W sumie ujawniono tylko 4 przypadki przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych.  – Natomiast aż 26 kierujących nieprawidłowo przejeżdżało przez przejście dla pieszych. Łącznie policjanci ujawnili 36 naruszeń w ruchu drogowym – informuje Agnieszka Semik z tyskiej policji.

Reklama

Policja przypomina, że pieszy w kontakcie z samochodem nie ma najmniejszych szans, dlatego nawet na przejściach dla pieszych należy uważać. Zwłaszcza, gdy pokonujemy ulicę, która ma dwa pasy ruchu w każdą ze stron. Wtedy gdy zatrzyma się samochód na pierwszym pasie, lepiej się upewnić czy na drugim pasie pojazd też się zatrzyma.

Kierowcy muszą również pamiętać, że gdy na sygnalizacji pojawi się zielona strzałka, umożliwiająca skręt, to zawsze przed taką strzałką należy się najpierw zatrzymać.

Reklama