Osłona na infokiosku / fot. Tychy24.net

W Tychach wydają lekką ręką? Montują „osłony” na infokioski za ponad 100 tys. zł. Przed 15 infokioskami w Tychach właśnie montowane są osłony, które mają poprawić widoczność w monitorach urządzeń. Po 4 latach od pojawienia się infokiosków miasto akurat na jesień postanowiło powalczyć z promieniami słonecznymi i to za nie małą cenę, bo ponad 100 tys. zł.

Faktycznie przez lata w razie silniejszego słońca trudno było dostrzec to, co pojawia się na ekranie monitora. W Tychach urzędnicy postanowili poprawić tę sytuację, ale zdaje się, że w tym przypadku „lepsze jest wrogiem dobrego”.

Osłony miały kosztować pierwotnie 60 tys. zł, bo tyle mieli zarezerwowane pieniędzy tyscy urzędnicy, ale ostatecznie miasto zapłaciło ponad 107 tys. zł brutto.

Reklama

– Zapytanie w celu określenia wartości szacunkowej wysłaliśmy do 17 firm, z czego dwie tylko odpowiedziały – usłyszeliśmy w magistracie.

Osłona na Infokiosku / fot. Michał Kasperczyk

Umowę z wykonawcą podpisano w sierpniu, do końca października osłony mają zostać zamontowane przy wszystkich 15 infokioskach.

Mieszkańcy już zwrócili uwagę na to, że pomimo montażu osłon otoczenie i tak się odbija. Trudno będzie też sobie zrobić zdjęcie pokazujące piękno miasta – tłem teraz będzie jedynie osłona. Problemy z korzystaniem z infokiosku mogą też mieć osoby niepełnosprawne, choćby na wózkach inwalidzkich.

Inną sprawą jest fakt, że o ile same infokioski są monitorowane, to osłony już nie, co czyni je podatnymi na akty wandalizmu.

Reklama