Sesja Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Tychy będą miały rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jest na to szansa, bo taką propozycję złożyła radna Anita Skapczyk (Polska 2050). Interpelacja w tej sprawie trafiła do Prezydenta Miasta Tychy. 

Skapczyk chce w ten sposób symbolicznie podziękować WOŚP za lata funkcjonowania i zbiórki, które odbywały się także w Tychach. 

„Mając na uwadze wieloletnią działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (31 lat) oraz wiele dobra jakie niesie działalność tej Fundacji wnioskuję o nadanie nowo wybudowanemu rondu znajdującemu się na łączniku ulicy Goździków z ulicą Oświęcimską nazwy: ,,Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy” – napisała w swojej interpelacji radna. „Tychy należą do miast, które rokrocznie włączają się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu Tyszan aktywnie pracuje w sztabie, bierze udział w finałach jako wolontariusze, zbiera Środki do puszek. Mieszkańcy naszego miasta chętnie uczestniczą i wspierają zbiórki Fundacji. Na przestrzeni lat wsparcie Fundacji trafiało również do naszych tyskich placówek medycznych. Wielu Tyszan korzystało ze sprzętu zakupionego ze zbiórek” – dodała Anita Skapczyk. 

Reklama

Nadanie nazwy WOŚP rondu w mieście to nie jest nowy pomysł, już radni w Katowicach zdecydowali, że rondo w dzielnicy Piotrowice będzie nosić nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W innych miastach zgłoszono także podobne inicjatywy.

W Tychach jeszcze nie ma decyzji władz miasta w tej sprawie. Gdy się pojawi, to na pewno o niej poinformujemy. 

Reklama