Przystań Kajkowa / fot. UM Tychy / Piotr Podsiadły

Tychy się chwalą i jest czym. Bo jak się okazało, Towarzystwo Urbanistów Polskich zdecydowało, że najlepsza „Przestrzeń Publiczna w Zieleni” znajduje się właśnie w Tychach. Chodzi o obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego na Paprocanach.

20 grudnia 2021 roku kolegium TUP rozstrzygnęło XV edycję konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Tyska przystań kajakowa uznana została za najlepiej zrealizowaną inwestycję w kategorii „Przestrzeń Publiczna w Zieleni” w Polsce w 2020 roku.

„To wyjątkowy obiekt, który wkomponowuje się w piękne otoczenie Jeziora Paprocańskiego. Cieszę się, że po raz kolejny został doceniony” – mówi Hanna Skoczylas, zastępczyni Prezydenta Tychów ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Reklama

To kolejne już wyróżnienie dla przystani projektu pracowni architektonicznej RS+ Robert Skitek. Wcześniej realizacja zwyciężyła m.in. w Plebiscycie Polskiej Architektury XXL 2020, znalazła się w najlepszej piątce Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” za rok 2020, zdobyła wyróżnienie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2021, czy była finalistą w międzynarodowym konkursie ArchDaily’s Building of the Year 2021. W grudniu 2021 roku przystań kajakarska MOSM otrzymała także III nagrodę w XXV edycji konkursu Polski Cement w Architekturze.