Znicze ułożone na ulicy Warszawskiej w Katowicach / fot. Tychy24.net

Pod koniec ubiegłego tygodnia Trybunał Konstytucyjnego zakwestionował tzw. kompromis aborcyjny, który obowiązywał w Polsce od lat 90. To spowodowało falę protestów. W Katowicach już dwa dni trwają olbrzymie protesty – biorą w nich udział tłumy zbulwersowanych mieszkańców. W niedzielę „spacer” zaplanowano w Tychach.

Powodem protestu jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że usunięcie płodu z powodu jego ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją.

W Tychach o godzinie 18.30 w niedzielę przy kościele św. Marii Magdaleny zaplanowano „spacer”. Już udział w nim zapowiedziało grubo ponad 1,4 tys. osób. Uczestnicy przejdą z Rynku na osiedlu B aż pod Urząd Miasta w rejon pomnika upamiętniającego setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Reklama
Manifestacja w obronie praw kobiet w Katowicach /fot. Tychy24.net

W piątek w Katowicach pod biurem poselskim PiS na ulicy Warszawskiej odbyło się ogromne zgromadzenie – „Pogrzeb Praw Kobiet”. Uczestnicy manifestowali swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, następnie przeszli pod Katedrę Chrystusa Króla. Dzisiaj natomiast w Katowicach odbywa się „spacer”– tłumy osób protestują na ulicach miasta.

 

Reklama