fot. Policja

Tyscy policjanci zwrócili uwagę na pieszych. Karali głównie kierowców podczas akcji „Pieszy”. Mandat gonił mandat, bo kierowcy mają problem z przejściami, przy których powinni zwolnić. Robili coś zupełnie odwrotnego.

Co jakiś czas piszemy o potrąceniu na oznakowanym przejściu dla pieszych w Tychach. Jak się okazało właśnie pasy, to miejsca, przy których niektórzy kierowcy nie wiedzą jak się zachować.

W trakcie akcji policjanci ujawnili łącznie 56 wykroczeń, w tym 8 dopuścili się piesi. Aż 41 przewinień dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Reklama

– Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu – informuje tyska policja. – Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim dla jego życia i zdrowia – dodają mundurowi.

 

 

Reklama