Od prawej: Agnieszka Bożek w trakcie kampanii wyborczej w 2018 roku / fot. Tychy24.net

Tyszanka została nowym prezesem Parku Śląskiego. Dyrektor Departamentu Obsługi Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Agnieszka Bożek została powołana na stanowisko prezesa Parku Śląskiego. Zastąpiła Tomasza Papaja, który złożył rezygnacje z powodów zdrowotnych.

O powołaniu nowego prezesa poinformowała Rada Nadzorcza Parku Śląskiego.

– Rada Nadzorcza powołała na funkcję Prezesa Parku Śląskiego Agnieszkę Bożek – samorządowca, doświadczonego menadżera i społecznika. Agnieszka Bożek ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu (kierunek zarządzanie i marketing – zarządzanie finansami) oraz Politechnikę Śląską (kierunek zarządzanie i marketing: specjalność zarządzanie finansami) Aktualnie uczęszcza na studia podyplomowe Executive Master od Business Administration (MBA). Posiada wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej oraz controllingu. Kierowała spółkami prawa handlowego i pełniła funkcje menadżerskie – czytamy w komunikacie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego.

Reklama

Agnieszka Bożek startowała do Rady Miasta Tychy z ramienia Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, była głównie znana z tego, że starała się o wprowadzenie w mieście darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Prezydent Tychów był stanowczo przeciwny, ostatecznie jednak bezpłatne przejazdy wprowadziła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Bożek to trzeci już prezes Parku Śląskiego po przejęciu władzy w regionie przez PiS. Tomasz Papaj, który zrezygnował, funkcję pełnił od połowy zeszłego roku. Wtedy zastąpił Krzysztofa O., który usłyszał zarzuty korupcyjne.

W Tychach chcą darmowej komunikacji dla dzieci. Prezydent nie chce