Wigilia dla Samotnych / fot. Fundacja Wolne Miejsce

W Katowicach dzisiaj odbywa się Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Współtworzy ją m.in. GZM i Fundacja Wolne Miejsce znana w Tychach z prowadzenia sklepu społecznego. Wigilia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, dzisiaj tj. 24 grudnia o godzinie 16.00.

Z zaproszenia może skorzystać każda osoba samotna lub znajdująca się w  trudnej sytuacji materialnej. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych to okazja, by zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, porozmawiać z drugim człowiekiem i spędzić ten czas w świątecznej atmosferze.  

„Fundacja Wolne Miejsce, w tym roku ponownie jak od ponad 20 lat, zorganizuje Największą Wigilię dla Samotnych w Polsce. Dokładnie w dniu Wigilii, wraz z wolontariuszami fundacji zasiądziemy do świątecznych stołów z tysiącami osób, które bez nas zostałyby samotne i opuszczone w ten wyjątkowy wieczór roku. 24 grudnia otworzymy drzwi Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i ugościmy przybyłych przy wtórze pastorałek i kolęd. Zasiądziemy wspólnie przy pięknie nakrytych stołach z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi i podarujemy to, co najcenniejsze, czyli naszą obecność” – powiedział Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejskie. 

Reklama

Na wigilijnym stole znajdą się tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, sałatka, ciasto i inne słodkości. Będzie można posłuchać kolęd i włączyć się do wspólnego śpiewania. Organizatorzy spodziewają się ok. 4 tys. osób.

Reklama