W sobotę wyścig kolarski w Tychach. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Niestety w rejonie Paprocan, które w weekendy cieszą się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających. 

13 lipca w sobotę odbędzie się „XVII Wyścig Kolarski – Tyskie Kryterium Fiata” organizowany przez Towarzystwo Sportowe Tychy. Wyścig zostanie rozegrany w godzinach 9.00 do 14.00.

Start i metę dla poszczególnych grup wiekowych zaplanowano na ul. Sikorskiego obok hotelu „Piramida”. Trasa przebiegać będzie ulicami miasta Tychy tj: od linii startu ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Targiela, gdzie nastąpi nawrót, aż do skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego, w tym miejscu będzie znajdował się kolejny nawrót i dalej trasa pobiegnie do mety usytuowanej obok hotelu „Piramida”.

Reklama

To wywoła tymczasową zmianę w organizacji ruchu. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drodze będą czuwać funkcjonariusze tyskiej drogówki, prewencji oraz straży miejskiej.

– Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz prosimy stosować się do zalecanych objazdów, znaków na drodze oraz poleceń stróżów prawa – informuje tyska policja.

Utrudnienia pojawią się dla pasażerów komunikacji miejskiej

Autobusy w kierunku Osiedla Z1 będą dojeżdżały do przystanku Tychy Paprocany Pętla T-bus. Po jego obsłużeniu pojadą ulicami: Sikorskiego, Paprocańską, Piłsudskiego, Beskidzką do przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt i dalej zgodnie z obowiązującą trasą przejazdu.

Autobusy od przystanku Tychy Sikorskiego Wiadukt do przystanku Tychy Paprocany Pętla pojadą ulicami: Sikorskiego, Żółkiewskiego, Targiela, ponownie ulicą Sikorskiego wraz z obsługą przystanków Tychy Żółkiewskiego, Tychy Targiela I i Tychy Targiela II.

W czasie trwania wyścigu nie będą obsługiwane przystanki Tychy Jezioro Paprocańskie, Tychy Osiedle Z, Tychy Osiedle Z1 w obu kierunkach oraz Tychy Paprocany Pętla w kierunku Osiedla Z1.

– Jednocześnie informujemy, że w przypadku wcześniejszego zakończenia wyścigu kolarskiego i wznowienia ruchu na zamkniętym odcinku ul. Sikorskiego zostaną przywrócone obowiązujące trasy przejazdu autobusów – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Metropolitalnego.