W Tychach może powstać bezpłatna wypożyczalnia rowerów dla niepełnosprawnych. Fundacja Eco Textil pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Od kilku miesięcy tworzy sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Zapotrzebowanie na rowery jest tak duże, że Fundacja poszukuje koordynatorów w każdym powiecie również w Tychach.  

Fundacja Eco Textil chce, aby wypożyczalnie działały w każdym powiecie. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością ruchową będą mogły skorzystać z rowerów w całej Polsce. Lato jest szczególnym czasem, kiedy można udać się na przejażdżki rowerowe.

Dlaczego potrzeba wolontariuszy, którzy wdrożą wypożyczalnie w swoim mieście. Warto jest zgłosić się do tej akcji, tym bardziej że rowery są przekazywane na zasadzie “z ręki do ręki”.

Reklama

Z takiego roweru skorzystał pan Antonii z Kalisza. 20 lat temu w wieku 37 lat przeszedł udar. Od tamtego czasu nie wsiadał na rower. Był jednym z pierwszych, którzy skorzystali z Bezpłatnej Wypożyczalni Rowerów w tym mieście.

 

Pan Antonii na rowerze / fot. Eco Textil

– Kiedy żona dowiedziała się o otwarciu wypożyczalni, namówiła mnie, żebym spróbował. Początki były skromne, przez pierwsze dwa dni nie jeździłem daleko. Z każdym następnym było coraz lepiej, jeździłem coraz dalej – opowiadał pan Antoni. Później jeszcze kilka razy wypożyczał rower. Dzięki mieszkańcom Kalisza ma teraz własny.

W Tychach szukają koordynatorów, którzy pomogą wdrożyć system w mieście. Chętni do pomocy mogą zgłaszać się tutaj. 

Reklama