Połamane drzewo / fot. użytkownik Krzysztof

W Tychach ponad 30 interwencji po nawałnicy. Połamane drzewa, uszkodzone dachy, widać to m.in. w Parku Suble i rejonie osiedla B i C. 

W poniedziałek wieczorem przez Tychy przeszła nawałnica. Ulewa połączona z silnym wiatrem powalała drzewa, zrywała płytki z dachów.

„Od godz. 14:00 dn.24.07.2023 do godz. 05:45 dn. 25.07.2023 r.  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odnotowała 296 interwencji w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na terenie woj. śląskiego. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie powiatów: częstochowskiego – 67, tarnogórskiego – 43, Tychy – 31, gliwickiego – 26” – informują służby kryzysowe wojewody. 

Reklama

Z byłego dworca PKP na stacji Tychy Zachodnie w wyniku nawałnicy i silnego wiatru zerwany został dach, uszkodzony został też dach budynku wielorodzinnego na ulicy Żwakowskiej. Powalone drzewa można zobaczyć m.in. na ulicach Harcerskiej, Czereśniowej, Budowlanych, Cichej, Zwierzynieckiej. 

Na terenie powiatu lublinieckiego doszło do uszkodzenia 4 dachów (zerwane dachówki, uszkodzona blacha): na 3 budynkach gospodarczych i na 1 budynku mieszkalnym.

24.07.2023 r. godz. 17:40, pow. częstochowski, Konopiska. Ewakuacja obozu harcerskiego z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na terenie obozu znajdowało się 160 harcerzy, którzy ewakuowani zostali do kościoła oraz stołówki.

Reklama