Zajęcia w plenerze / fot. MOSIR Tychy

W Tychach rusza yoga, tai-chi, gimnastyka wzmacniająca. Startują bezpłatne zajęcia na wolnym powietrzu – na Paprocanach oraz w parku Karoliny i na Sublach.

Pierwsze zajęcia odbywają się dzisiaj. Te organizowane są pod egidą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

„Od 21 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe organizowane na terenie Miasta Tychy. Zajęcia odbywać będą się cyklicznie – na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, przy Kompleksie Sportowym Paprocany oraz na terenie obiektu sportowego przy ul. Brzozowej” – informuje tyski magistrat.

Reklama

Joga na Paprach | od 21 maja

Miejsce: na terenie Kompleksu Sportowego „Paprocany” przy ul. Sikorskiego 110 – trawnik przy boisku głównym (bez płyty boiska).

Terminy:

– w każdy wtorek o godz. 10:00,

– w każdy czwartek o godz. 16:00,

– w soboty: majowe (21 oraz 28 maja) o godz. 7:30, a od czerwca o godz. 9:00.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

Tai chi w Paprocanach | od 22 maja

Od 22 maja 2022 r. w każdą niedzielę od godz. 10:00 profesjonalny instruktor będzie prowadził w Paprocanach zajęcia z tai chi. Tai chi to sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną.

Miejsce: na terenie OW Paprocany – na trawniku przy boisku do koszykówki.

Terminy zajęć: niedziele o godz. 10:00.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ruch to zdrowie – zajęcia z gimnastyki  | od 25 maja

Miejsce: na terenie obiektu sportowego przy ul. Brzozowej – kompleks z boiskami do siatkówki plażowej. Trawnik za boiskiem asfaltowym.

Terminy zajęć: zajęcia odbywać się będą od 25 maja 2022 r. – w każdą środę i piątek od godz. 17:00.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane.

Zajęcia na Sublach i w Parku Karoliny

Natomiast Tyski Zakład Usług Komunalnych we współpracy z projektem FitTyskie zaprasza na zajęcia sportowo- rekreacyjne na świeżym powietrzu w dwóch tyskich parkach – w Parku Suble oraz w Rodzinnym Parku bł. Karoliny.

Organizatorzy zapewniają dwa rodzaje zajęć – wzmacniające (60 minut) oraz jogę (90 minut). Pierwszy trening wzmacniający odbędzie się   25 maja o 19:00 w Rodzinnym Parku bł. Karoliny. Natomiast 28 maja o 8:30 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do Parku Suble na jogę. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w każdą bezdeszczową środę o godz. 19:00 i sobotę o godz. 8:30.