Jastrząb / fot. Straż Miejska Tychy

W Tychach strażnicy miejscy ratowali jastrzębia. Dzikie zwierzęta stanowią co dziesiątą interwencje tyskich municypalnych, wynika z danych przedstawionych przez Straz Miejską w Tychach. 

„Z wszystkich 11882 otrzymanych zgłoszeń do dyżurnego blisko 10% stanowią interwencje dotyczące zwierząt. Nie prowadzimy statystyk dotyczących rodzajów i gatunków. Ale przekrój gatunkowy jest zaskakujący i co roku zdarzają się w naszych interwencjach jakieś „kwiatki” . Oczywiście fauna występująca w naszych warunkach klimatycznych przeważa w zdarzeniach. Chyba dlatego w dalszym ciągu węże i inne egzotyczne płazy budzą w nas tyle emocji” – informują strażnicy. 

Ostatnio strażnicy na ulicy Dębowej – czyli de facto w centrum miasta – interweniowali wobec jastrzębia. Zwierzę zostało przetransportowane do schroniska dla dzikich zwierząt. 

Reklama

„Tam, profesjonalnie podczas kilkudniowej obserwacji ocenią jego kondycję. Zawsze w takich przypadkach mamy nadzieję, że to kolejny zdrowy okaz, który szybko wróci na wolność.

Niestety interwencji dotyczących zwierząt, które w różny sposób znalazły się poza swoim naturalnym środowiskiem jest coraz więcej. Miasto z jego darmowymi śmietnikami-stołówkami, to kusząca alternatywa dla zwierząt, które przyzwyczajają się do ludzi i nowych warunków” – podkreślają municypalni. 

Reklama