W Tychach szukają mężczyzny, który zrealizował „lewą” receptę. Tym samym wyrządził szkodę aptece na kwotę 5 tys. zł. Wizerunek poszukiwanego w związku ze sprawą mężczyzny opublikowała tyska policja.

Do zdarzenia doszło w aptece przy al. Bielskiej, 6 czerwca tego roku.

– Nieznany dotąd mężczyzna posługując się uprzednio podrobionym dokumentem w postaci recepty wystawionej na lek dla fikcyjnego pacjenta, wprowadził w błąd farmaceutkę w/w apteki co do autentyczności wymienionego dokumentu, w wyniku czego powstała strata w wysokości 5.000 zł, na szkodę apteki – informuje tyska policja.

Reklama

Tyska policja udostępniła wizerunek mężczyzny, który „może posiadać istotne informacje w sprawie”.

Rysopis zgodnie z komunikatem policji:

Mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu około 180 cm, ubrany w szara bluzę z kapturem, długi rękaw, na prawym ramieniu napis „36”, z przodu napis koloru czerwonego „MAINLANT ORYGINAL” oraz napis w kolorze czarnym prawdopodobnie o treści „ATHD DEPT”, spodnie do kolan koloru szarego, na nogach obuwie koloru czarnego z białymi podeszwami, na głowie ma założoną czapkę z daszkiem koloru ciemnego.

Osoby które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 32 32-56-230, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.