Kontrola drogowa / fot. Policja

W Tychach zatrzymano jadących na podwójnym gazie. Policja podsumowała akcję „Trzeźwość”. Niestety, ciągle w trakcie cyklicznego sprawdzania stanu trzeźwości wyłapywania się kierowcy na podwójnym gazie. 

Podczas działań tyscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom:

  • na ulicy Targiela zatrzymano do kontroli kierującego pojazdem marki Toyota. Badanie wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy – wynik kontroli wykazał blisko 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu;
  • na ulicy Targiela policjanci skontrolowali kierującego pojazdem marki VW Golf. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wskazał blisko 1,3 promila alkoholu. Ponadto kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Tychach.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 do 60 000 złotych oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu, grozi grzywna nie niższa niż 2500 złotych, mogąca sięgać kwoty nawet 30000 złotych lub areszt do 30 dni, a także zakaz prowadzenia pojazdów oraz 15 punktów karnych.

Reklama