Wodny Park Tychy w budowie/ fot. RCGW

W tyskim aquaparku będzie można wykąpać się w piwie i wylegiwać na sianie: Relaks w tyskim parku wodnym ma być gwarantowany. Zapewnią go m.in. łaźnie piwne, antresola z zespołem jacuzzi, taras z leżakami i widokiem na lasy Puszczy Pszczyńskiej, rozbudowana strefa saun wewnętrznych i zewnętrznych, a także solankowa część SPA & Wellness. Właśnie kończą budowę strefy wypoczynku.

– Nasz obiekt został wybudowany z myślą o ludziach i dla ludzi. Dlatego położyliśmy duży nacisk na atrakcje wypoczynkowe. Chcemy, by nasi goście wychodzili od nas w pełni zrelaksowani – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, które w imieniu miasta Tychy buduje aquapark.

W parku wodnym pojawią się m.in. łaźnie piwne. W drewnianych baliach goście będą mogli relaksować się w trakcie 30 minutowych sesji w ekstrakcie piwnym. Zwieńczeniem seansu będzie odpoczynek na łożu wyściełanym słomą.

Reklama

Poza tym pojawi się też saunarium z sauną fińską, biosauną i łaźnią parową. Goście będą mogli skorzystać m.in. z terapii światłem oraz  tematycznych seansów w dedykowanej saunie rytualnej. Dla ochłody zaplanowano grotę śnieżną, w której biały puch i ujemne temperatury będą królowały przez cały rok.

Z kolei specjalne masażery będą czekały na klientów odwiedzających strefę rekreacyjną. Do dyspozycji gości zostaną oddane bicze wodne, gejzery, leżanki masujące, wodospady czy też masażery karku. Zwłaszcza w okresie zimy klienci docenią możliwość czerpania naturalnej energii ze słońca, za sprawą pokrywającej dach folii EFTE o właściwościach przepuszczających wyłącznie zdrowe promienie słoneczne.

W obiekcie malowane są kolejne ściany i elementy dekoracyjne, trwa wykańczanie sufitów, instalowane są poszczególne atrakcje.

– Prowadzimy intensywne prace wykończeniowe zmierzające do przejścia w ostatni etap budowy, fazę przedodbiorową – mówi prezes RCGW.

Otwarcie Wodnego Parku Tychy jest zakładane na IV kwartał  tego roku.

Reklama