Wiadomo oficjalnie ilu chorych mamy w Tychach i ilu w kwarantannie. Dane przedstawił prezydent Tychów, Andrzej Dziuba i różnią się od tych podawanych wcześniej. Są oficjalnie chore osoby zamieszkujące miasto Tychy.

Prezydent sprostował wcześniej podawane przez siebie informacje – pisał m.in. że nie ma chorych mieszkańców Tychów. Oficjalnie mamy 2 osoby zakażone, które mieszkają w Tychach oraz 2 przebywające w Megrez Szpitalu Wojewódzkim. Na podstawie decyzji administracyjnej 132 osoby są objęte kwarantanną.

– Liczby znacznie różnią się od tych, które prezentowałem Wam dwa dni temu – to dlatego ze statystyki te obejmowały także liczbę chorych znajdujących się w szpitalu zakaźnym w Tychach, do którego jak wiecie, trafiają pacjenci z różnych miast. Od teraz będę starał się przedstawiać Wam w miarę możliwości informacje tylko o tyszanach – napisał Andrzej Dziuba, prezydent Tychów w mediach społecznościowych.

Reklama

Niestety choroba nie zwalnia. Mamy 14 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. W tym do szpitala w Tychach trafiła kobieta w złym stanie zdrowia. Podlega pod rybnicki sanepid.

W naszym województwie hospitalizowane są 123 osoby, kwarantanną objęte są 14 442 osoby, a nadzorem sanitarnym – 7 793. Na godzinę 8.00 WSSE w Katowicach wykonała blisko 3 tys. badań pobranych próbek.

Tylko dzisiaj w całym kraju odnotowano 249 nowych przypadków, zmarła też 18 osoba. W szpitalu w Warszawie pokonany przez chorobę został 67-letni mężczyzna, który cierpiał również na inne dolegliwości. W sumie zarażonych w naszym kraju jest 1638 osób.

Reklama