Od lewej: Aleksander Wysocki i Krzysztof Widłok / fot. Tychy24.net

Gorąco w PKM Tychy. Spór zbiorowy z kierowcami – czy komunikacja miejska w Tychach stanie? Rozmawiamy ze związkowcami z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach. Naszymi gośćmi są Aleksander Wysocki – przewodniczący zrzeszonego w OPZZ Związku Zawodowego Komunikacji Miejskiej i Transportu w PKM Tychy oraz Krzysztof Widłok – przewodniczący Międzyzakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Kierowców Autobusowych i Trolejbusowych.


Posłuchajcie rozmowy:


Nasi goście poinformowali nas o obecnie trwającym sporze zbiorowym w PKM Tychy i zapowiedzieli eskalacje protestów. Te raczej na pewno dotkną też mieszkańców Tychów. Kierowcy chcą lepiej zarabiać i nie są w stanie obecnie porozumieć się w tej kwestii zarówno z władzami PKM Tychy jak i władzami miasta.

Reklama

„Na razie mamy nadzieję, że zarząd (spółki – red.) szybko zareaguje. Kierowcy szykują protesty, na razie oflagujemy się, w autobusach już są kartki o sporze zbiorowym, tak żeby każdy pasażer wiedział, że na dniach może się coś wydarzyć” – mówi nam Aleksander Wysocki.

Co konkretnie? Na razie jeszcze nie ma podjętych ostatecznych decyzji.

„Uwzględniamy wszystkie formy protestów, które wynikają z ustawy – może to być np. dwugodzinny strajk, jak na początek” – wyjaśnia Krzysztof Widłok.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.