Wodny Park Tychy / fot. Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy rozbuduje basen zewnętrzny, ale nie zastąpi to basenu otwartego, którego ciągle domagają się mieszkańcy, bo ten ma być również tani. Co dokładnie się rozbuduje w aquaparku? 

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba, niedawno zapowiedział możliwą opcję walki z sinicami na Paprocanach, ale to koszt około 100 mln zł, przy wykorzystaniu pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Tych na razie nie jest w stanie pozyskać rząd ze względu na problemy z praworządnością i spory z Komisją Europejską.

Wiadomo też, że pomimo głosów mieszkańców o potrzebie budowy basenu otwartego spółka RCGW, ma budować przy Wodnym Parku Tychy treningowe lodowisko zamknięte. Teraz poinformowała, że rozbuduje też basen zewnętrzny.

Reklama

„Duże zainteresowanie i uznanie klientów sprawiają, że spółka RCGW S.A. rozwija i rozbudowuje infrastrukturę Wodnego Parku Tychy. Ukończeniu dobiega budowa nowej Sauny Daisy, która jest jedną z największych w Polsce i pomieści ponad 100 osób. W strefie basenów zewnętrznych mają powstać dwie nowe niecki basenowe. Obecnie powierzchnia basenu zewnętrznego wypływowego wynosi 164,7m2. Projektowana jest rozbudowa obejmująca basen zewnętrzny o powierzchni 273m2 oraz basen dziecięcy o powierzchni 99m2  – poinformowała Sonia Kubisa z Wodnego Parku Tychy.

Nie ma co liczyć na powstanie basenu otwartego w Tychach. Oczyszczenie Paprocan z sinic ma kosztować 100 mln zł

Reklama