Prezes PHL, Mirosław Minkina i Jakub Chełstowski, marszałek regionu / fot. Slaskie.pl

Województwo Śląskie idzie razem z Polską Hokej Ligą. To dobra wiadomość dla zawodników z Tychów. Współpraca między regionem a PHL ma być jednym z elementów promocji dla regionu.

Pierwsze efekty współpracy z PHL będą widoczne już podczas spotkań play-off ligi hokejowej, w których uczestniczą aż trzy kluby ze Śląska: GKS Tychy, GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie. Województwo obejmie patronatem spotkania z ich udziałem. Dla dwóch najlepszych zawodników naszych drużyn zostaną ufundowane nagrody, a banery reklamujące region pojawią na arenach sportowych, na których będą one rozgrywane.

Kolejną imprezą wspartą przez Województwo Śląskie będą Mistrzostwa Świata Kobiet w Hokeju na Lodzie. Turniej pod koniec marca rozpocznie się w Katowicach-Janowie.

Reklama

Prawdziwa hokejowa uczta czeka kibiców 27 kwietnia. Do Katowic zawitają Mistrzostwa Świata Dywizji 1B. W Spodku, biało-czerwoni zmierzą się z ekipami: Serbii, Litwy, Estonii, Japonii i Ukrainy.

– Nie wyobrażam sobie sytuacji byśmy spośród tego grona drużyn, nie uzyskali awansu – przekonuje prezes PHL, Mirosław Minkina dodając, że Polacy, uskrzydleni zwłaszcza ostatnimi wynikami – są zdecydowanym faworytem turnieju.

Województwo Śląskie przekaże także środki na organizację kwietniowych mistrzostw młodzików, w których weźmie udział aż 500 dzieci.

– To coroczna, cykliczna impreza. Jednak nie miała do tej pory aż tak dużej promocji. Wsparcie ze strony Województwa Śląskiego w dużej mierze pomoże w jej rozpropagowaniu – zwraca uwagę Mirosław Minkina.

– Promocja regionu przez sport jest jednym z naszych priorytetów. Oczywiście, nie zawężamy tego działania wyłącznie do jednej dyscypliny. Przypomnę, że na Stadion Śląski w marcu wróci kadra narodowa w piłce nożnej. W „Kotle Czarownic” gramy z Ukrainą. Śląski będzie także gospodarzem memoriału lekkoatletycznego imienia Kamili Skolimowskiej – przypomina marszałek Jakub Chełstowski.

– Pozyskiwanie jakichkolwiek środków jest trudne, ale tu korzyść będzie wspólna. Udział województwa będzie zaakcentowany podczas imprez o bardzo dużym zasięgu i skali zainteresowania ze strony kibiców – argumentuje prezes PHL, Mirosław Minkina.

Kibice liczą, że Spodek okaże się szczęśliwy dla naszych hokeistów. Tak jak to było przed laty. 8 kwietnia 1976 roku, biało-czerwoni, właśnie w Spodku rozegrali spotkanie, które trafiło na karty historii polskiego sportu. Jedyny raz pokonali niezwykle silną i opromienioną sukcesami reprezentację Związku Radzieckiego. Mecz mistrzostw świata zakończył się wtedy wynikiem 6:4. Wcześniej Polacy z ekipą ZSRR przegrali wszystkie 27 pojedynków. Dziś kibice czekają na powrót biało-czerwonych do elity. Pierwszym krokiem musi być jednak awans do jej zaplecza. Czy to się uda, przekonamy się 3 maja – ostatniego dnia mistrzostw, nad którymi patronat objęło Województwo Śląskie.

 

Reklama