Sylwester w Katowicach / fot. Michał Pańszczyk​

Sylwestrowa Moc Przebojów pod Spodkiem w Katowicach na pewno zgromadzi tłumy, ale nie każdy będzie mógł się bawić na miejskiej imprezie. Lista rzeczy, których nie wolno wnosić, mieć przy sobie lub robić jest długa i lepiej się z nią zapoznać, bo może nam zepsuć witanie nowego roku.

Na teren imprezy zabrania się wnoszenia broni i innych niebezpiecznych przedmiotów – w tym pirotechnicznych i wybuchowych. Nie wolno też wnosić alkoholu, a osoby pijane lub pod wpływem innych środków odurzających będą musiały opuścić teren zabawy. Zresztą samych środków psychotropowych też nie wolno przy sobie posiadać, mało tego nie mile widziane są plastikowe, szklane lub metalowe pojemniki i puszki.

Kibiców nie chcą 

Kibice też muszą uważać, bo zabrania się wnoszenia jakichkolwiek symboli i barw klubów sportowych. Nie można też wnosić elementów odzieży, które mogą służyć do zakrycia twarzy lub uniemożliwienia identyfikacji. Wielbiciele dronów i innych urządzeń latających też nie mogą z nich korzystać. Ponadto zakazuje się wprowadzania psów i innych zwierząt, rowerów, skuterów oraz motocykli na teren wydarzenia.

Reklama

To jednak nie wszystko, bo trzeba się też jakoś w trakcie wydarzenia zachowywać. Organizator zabrania głoszenia i wywieszania haseł o treściach obscenicznych, obraźliwych, wulgarnych, rasistowskich, nawoływania do waśni na tle narodowościowym, religijnym, społecznym, światopoglądowym, itp. Do tego nie wolno wnosić transparentów i flag, parasoli (z metalowym zakończeniem), które mogłyby utrudniać widoczność. Z kaskiem pod Spodek też nie wejdziemy.

Zabrania się również wnoszenia trąbek (np. wuwuzele itp.) oraz instrumentów z napędem mechanicznym lub elektrycznym.

Impreza pełna dobrej zabawy

W takcie imprezy w Katowicach główną gwiazdą będzie znany z przebojów „El Mismo Sol” i „Sofia” Alvaro Soler. Największe hity zagrają również Vengaboys i Danzel. Wśród rodzimych wykonawców pojawią się Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Enej, Golec uOrkiestra, Mesajah, Natalia Szroeder czy Boys. Na scenie pojawią się też Frele, Sebastian Riedel i Cree, Weekend, MIG, Long&Junior, Łobuzy i Piękni i Młodzi.

Reklama