Pirat drogowy na DK1 / fot. Policja

Wysoki mandat i kilkanaście punktów karnych. Pirat drogowy zapamięta swoją szarże po Tychach. Ciężka stopa okazała się bardzo kosztowna dla 28-latka. 

Tyska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego volkswagenem. 

„28-letni kierujący pędził DK1 ponad 180 km/h, mimo że obowiązuje tam jazda z prędkością maksymalną 100 km/h. Kierowca zlekceważył też przepis dotyczący prawostronnej jazdy. Podczas rozmowy z mundurowymi tłumaczył, że spieszy się na ważne spotkanie. W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na 28-latka mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto na koncie kierowcy znalazło się 12 punktów karnych” – poinformowała Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. 

Reklama

To właśnie nadmierna prędkość jest powodem wielu wypadków drogowych. Im szybciej jedziemy, tym skutki danego zdarzenia mogą być po prostu gorsze.  

„Przy tak szybkiej jeździe nie ma czasu na reakcję, a jakiekolwiek zderzenie z innym pojazdem może nas kosztować najwyższą cenę, czyli życie nasze lub innej osoby. Warto się zastanowić nad tym i zdjąć nogę z gazu. Lepiej dojechać późno niż wcale” – podkreśla w komunikacie tyska policja. 

Reklama