Wodny Park Tychy / fot. mat. pras.

Zapytaliśmy o cennik do Wodnego Parku Tychy i czy będą zniżki dla tyszan, w odpowiedzi usłyszeliśmy, że zniżki będą, ale nic nam nie wiadomo, czy akurat dla tyszan. Cennika też nam nikt nie przedstawił, bo na razie jest owiany tajemnicą.

Dlaczego zniżki dla tyszan? Bo to z majątku tyskiego podatnika budowany jest wart 93 mln zł brutto aquapark i to też tyski podatnik dołoży do inwestycji, gdy ta będzie generowała milionowe straty. Tak jest w Rudzie Śląskiej, gdzie działa Aquadrom, tak też będzie w Tychach. Zresztą w projekcie budżetu miasta na ten rok zarezerwowano już ponad 3 mln zł na mający się otworzyć park wodny, podobnie zresztą 3 mln zł na Stadion Miejski, który generuje co roku straty.

Cennik aquaparku zostanie udostępniony chwilę przed otwarciem Wodnego Parku Tychy poinformował nas Michał Łyczak, rzecznik prasowy inwestycji. Wykonawca, spółka należąca do samorządu tyskiego Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej nie chce zbyt prędko ujawniać konkurencji swoich cen. Choć mało prawdopodobne, żeby tyszanin jechał do Rudy Śląskiej, czy Dąbrowy Górniczej, bo tam np. będzie nieco taniej. Ceny w Tychach zresztą nie mogą być zbyt wygórowane w stosunku do możliwości finansowych przeciętnego mieszkańca miasta.

Reklama

O zniżki dla mieszkańców wystąpił wcześniej nawet radny Dariusz Wencepel, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Wencepel chciał zniżek dla użytkowników kart „Rodzina 3+” choć nie tylko.

– W związku z planowanym otwarciem Parku Wodnego w Tychach, budowanego przez miejską spółkę, wnioskuje o wprowadzenie w cenniku korzystania z tego obiektu preferencji cenowych dla osób zameldowanych w naszym mieście którzy np. w ramach akcji „Tyski wtorek” korzystaliby z atrakcji Aquaparku z 50% bonifikatą – zawnioskował do prezydenta Tychów Wecnepel. – W celu umożliwienia korzystania z tego obiektu przez szersze grupy mieszkańców wnioskuję o wprowadzenie w dni powszednie promocji do poszczególnych grup społecznych, np. poniedziałki dla seniorów, czwartki dla studentów, środy dla osób z dziećmi – dodał.

Radny na odpowiedź ciągle czeka.

Dużo atrakcji

W kompleksie wodnym o łącznej powierzchni użytkowej 16 tys. m. kw., znajdą się m.in. zjeżdżalnie z flagowym Aqualoopem na czele, pierwszy w Polsce w obiekcie basenowym symulator surfingu, interaktywna strefa edukacyjna, a do tego grota śnieżna, piwne SPA, tężnia czy wodny plac zabaw dla dzieci.

W obiekcie znajdą się niecki rekreacyjne z dyszami wodnymi, wanny SPA oraz basen z ruchomym dnem pozwalający m.in. na prowadzenie zajęć z nauki pływania oraz z hydrocyclingu.

Park Wodny Tychy ma być oficjalnie otwarty z końcem kwietnia.

 

Reklama