Zlikwidują MZK Tychy, podobnie KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry. W miejsce trzech organizatorów transportu zbiorowego powstanie nowy twór pod wodzą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Natomiast od przyszłego roku ceny biletów będą ujednolicone. – Bilet będzie jeden, jedna taryfa – powiedział prezydent Tychów. 

Taryfy mają zostać ujednolicone, a nowy organizator transportu zbiorowego na terenie metropolii ma zacząć działać w przeciągu roku.

– Zarząd metropolii ma ambitny plan aby od 1 stycznia wprowadzić nowe taryfy – powiedział Andrzej Dziuba prezydent Tychów i jednocześnie zastępca przewodniczącego zgromadzenia GZM.

Reklama

– To metropolia się dostosuje do taryf tyskich, które są niższe, ale będzie się to wiązało również z tym, że w niektórych segmentach u nas, te bilety będą musiały być ciut droższe – powiedział Dziuba.

Zdaniem prezydenta Tychów zyskają przede wszystkim ci, którzy jeżdżą na terenie więcej niż jednego miasta.

Uzgodnienia w sprawie stawek biletów jeszcze trwają. 2 listopada ma się w tej sprawie odbyć spotkanie w KZK GOP. Natomiast na najbliższym walnym zgromadzeniu metropolii ma zostać powołana jednostka budżetowa, która zajmie się organizacją komunikacji na terenie 41 gmin zrzeszonych w GZM. Data walnego zgromadzenia nie jest jeszcze znana.

Likwidacja MZK Tychy nie odbije się negatywnie na pracownikach jednostki. – Nasi pracownicy mają zagwarantowaną pracę – podkreślił prezydent Tychów.

Reklama