Mężczyzna idący ulicą Grota-Roweckiego w Tychach / fot. Tychy24.net

COVID-19: 7 tys. chorych na Śląsku. Radni domagają się badań przesiewowych u mieszkańców Tychów. W mieście mamy z danych na wczoraj w sumie do tej pory 62 osoby chore.

Już 7071 osób jest chorych na COVID-19 w naszym regionie. Tylko dzisiaj informowano o kolejnych 89 zakażeniach w województwie śląskim, tutaj warto podkreślić, że nasz region liczy 4,5 mln mieszkańców. Od początku pandemii mamy 62 osoby chore, 20 wyzdrowiało – w Tychach mieszka ponad 100 tys. mieszkańców.

Tyscy radni PiS zawnioskowali do prezydenta miasta o badania przesiewowe wśród mieszkańców Tychów.

„Badania takie przeprowadzono między innymi w Krakowie Z tego co wiadomo przeprowadzenie badań rozważa się w Katowicach. Z początkiem tego roku wielu mieszkańców przechodziło infekcje dróg oddechowych (w tym dzieci), infekcjom tym towarzyszyła wysoka gorączka. Przeprowadzenie badań przesiewowych na wybranej grupie Tyszan przebadanych wg przyjętego klucza pozwoli na pozyskanie wiedzy co do realnego przechorowania infekcji wywołanej wirusem SARS-CoV-2” – czytamy w interpelacji tyskich radnych PiS.

W Katowicach obecnie rozważa się próbne przebadanie 1 tys. osób pod kątem przeciwciał na COVID-19, wcześniej Katowice jak i Tychy stwierdziły, że nie będą badać pracowników żłobków i przedszkoli.

Katowice natomiast codziennie dezynfekują miejsca użyteczności publicznej (ławki, przystanki, skwery), tyscy urzędnicy stwierdzili natomiast, że jest to zabieg wizerunkowy, bez korzyści w walce z COVID-19. Temu zaprzeczyły badania z Krakowa, które potwierdziły skuteczność dezynfekcji.

Na udzielenie odpowiedzi w sprawie badań przesiewowych miasto ma dwa tygodnie.

Komentarze