Wodny Plac Zabaw w Tychach / fot. Tychy24.net

Na początek powstanie drugi Wodny Plac Zabaw. Inwestycja ma odciążyć Paprocany. Miasto zamierza przebudować Park Jaworek. Teraz jak się dowiedzieliśmy miasto będzie realizować zagospodarowanie tego terenu etapami. Jako pierwszy ma powstać drugi Wodny Plac Zabaw.

Koncepcje zagospodarowania Parku znajdującego się między al. Bielską, ul. Jaśkowicką oraz Stoczniowców przygotowała firma RS+ Architekci.

Wiadomo, że miasto chce tam stworzyć nie tylko Wodny Plac Zabaw, ale również rolkostradę, na wizualizacji widać również ścianę wspinaczkową, pumptrack, boisko sportowe, bulodrom (do grania w bule), zaplanowano też strefę ciszy.

– Niebawem rozpocznie się projektowanie zagospodarowania Parku Jaworek, jednak nie od razu całego parku – z pewnością będziemy to etapować i zaczniemy ze względu na konieczność odciążenia Paprocan od zaprojektowania, a potem realizacji Wodnego Placu Zabaw – powiedziała Tychy24.net Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta w Tychach.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy projektowanie, urzędnicy nie podają żadnych wiążących terminów. Prawdopodobnie może to się stać jeszcze w tym roku, z ewentualną budową w przyszłym.