Tężnia solankowa w Tychach / fot. Tychy24.net

Opóźnia się montaż drogich ławek przy tężni solankowej. Trzy ławki mają kosztować ponad 116 tys. zł. Jak podawaliśmy kilka miesięcy temu, ławki miasto chciało postawić pod koniec lipca, jeszcze ich nie ma. Kiedy się pojawią?

„To odpowiedź na postulaty bardzo wielu mieszkańców, a także państwa radnych żeby taką inwestycję zrobić” – tłumaczył na sesji potrzebę postawienia ławek prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Ławki muszą być z odpowiedniego drewna, do tego zabezpieczone specjalnym impregnatem, który sprawi, że ławki przetrwają w okolicach tężni solankowej. Do tego mają to być „ławko-leżaki”, które zapewnią wypoczynek wszystkim – w tym seniorom.

Prezydent Tychów był mocno krytykowany przez część mieszkańców w sieci z powodu planowanego wydatku. Tyszanie wypominali mu m.in. bardzo zły stan dróg w mieście.

„To miejsce służy dla wszystkich” – mówiła w trakcie sesji przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna, chwaląc pomysł budowy ławek przy tężni.

Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy, ławki pojawią się przy tężni dopiero w połowie września – pierwotnie miały stanąć w lipcu. Inwestycję ma przeprowadzić Tyski Zakład Usług Komunalnych.