Wydarzenie na placu Baczyńskiego / fot. UM Tychy

Szykuje się moc atrakcji dla dzieci na Placu Baczyńskiego. Już 2 czerwca zorganizowane zostanie wydarzenie w ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny. Będzie malowanie twarzy, zajęcia sportowe, wszelkiej maści animacje i dmuchańce. Na warsztaty plastyczne trzeba się wcześniej zapisać.

„Tyskie Rodziny spędzają na Baczyńskim godziny” to wydarzenie, które od pięciu lat jest organizowane przez miasto Tychy w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny. Czterogodzinne spotkanie odbędzie się tradycyjnie na Placu Baczyńskiego.

Tyska odsłona święta od kilku lat odbywa się w podobnej formule i zawsze jest pełna atrakcji dla rodzin z dziećmi. Przy poszczególnych stanowiskach dzieci wraz z rodzicami, dziadkami czy opiekunami mogą korzystać z różnego rodzaju warsztatów, zajęć, aktywności i działań. W tym roku będzie dostępnych wiele atrakcji, takich jak:

warsztaty plastyczne m.in.: robienie pacynek, zwierzątek z papieru, bransoletek, kwiatów dla mamy, portretów mam, kolorowych baloników i chodników zajęcia sportowe, tory przeszkód dla dzieci, pokazy szermierki, AIKIDO, zabawy z chustą animacyjną warsztaty cyrkowe, pokaz baniek mydlanych i skręcanie kolorowych balonów malowanie twarzy dzieci, kolorowe warkoczyki i stanowisko z tatuażami i naklejkami dla najmłodszych dmuchańce – do skakania i zjeżdżalnia!

Już dziś można się zapisać na warsztaty plastyczne prowadzone, które 2 czerwca odbędą sie od godziny 14:00 do godziny 16:00 w Miejskiej Galerii Sztuki OBOK (zapisy przyjmowane są na maila: joanna.rupik@teatrmaly.tychy.pl lub telefonicznie 32 780 32 02 )

NA SCENIE

14:00 – 14:10 – rozpoczęcie wydarzenia „Tyskie rodziny na Baczyńskim spędzają godziny”

14:10 – 14:50 – występy uczniów ze Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych SOArt

15:00 – 15:50 – występy podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2

16:00 – 16:50 – występy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach

17:00 – 17:50 – występy podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

17:50 – 18:00 – zakończenie