Elektryczne skutery / fot. Tychy24.net

W Tychach już można wypożyczać elektryczne skutery. Na razie testowo. Elektryczne skutery firmy blinkee.city pojawiły się 1 czerwca w naszym mieście. Na jak długo? O tym zdecyduje popyt na usługę. 

Skutery już można zobaczyć m.in. na parkingu na Paprocanach czy przed obiektami handlowymi w Tychach. Jest ich 20. Na razie firma testuje nasz rynek, czy będzie zainteresowanie wynajmem tego typu pojazdów.

„Jesteśmy polską firmą, a naszą domeną jest technologia, więc możemy szybko reagować i  podejmować decyzje korzystne dla lokalnych użytkowników. Zauważyliśmy liczne zapytania o Tychy, wiec jesteśmy!  – mówi Marcin Maliszewski, ekspert e-mobliności, prezes blinkee.city.  – Korzystać z naszych elektrycznych skuterów i hulajnóg, można już w prawie 30 miastach i to nie jest nasze ostatnie słowo – dodaje.

By jeździć na skuterze elektrycznym blinkee.city należy pobrać aplikacje na telefon do zarządzania przejazdami. Jeśli ktoś już jest użytkownikiem blinkee.city w innym mieście to korzysta z tej samej apki.

Skutery są dwuosobowe. W kufrze znajdują się dwa kaski i jednorazowe czepki. Korzystać z usługi wypożyczenia będą mogły osoby pełnoletnie, które mają niezbędne uprawnienia i zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej.

Skutery blinkee.city – jak zapewnia firma – są czyszczone i dezynfekowane na bieżąco, czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo nasi serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach. Niezależnie od naszej pracy dla bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z pojazdów, zalecamy noszenie jednorazowych rękawiczek.