Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Od poniedziałku 16.03. Urząd Miasta Tychy będzie zamknięty dla petentów. Wszystko przez zagrożenie epidemiologiczne koronawirusa. Jak dowiedział się portal Tychy24.net na oddziale zakaźnym w Megrez Szpitalu Wojewódzkim znajduje się 5 pacjentów. Są pod obserwacją.

Na razie nie ma stwierdzonego przypadku koronawirusa w Tychach. Oddział geriatryczny w Szpitalu Wojewódzkim został ewakuowany i włączony w oddział zakaźny. To osobny budynek należący do szpitala. Tam też urządzono izbę przyjęć, do której zgłaszają się osoby, podejrzewające u siebie chorobę.

– Źle się czują, przychodzą, weryfikują. W poradni jest natłok ludzi – mówi nam Małgorzata Jędrzejczyk z Megrez Szpitala Wojewódzkiego. Zazwyczaj są to osoby z innymi schorzeniami, a ci co do których istnieje podejrzenie COVID-19 są zatrzymywani na oddziale zakaźnym. Obecnie pod opieką lekarzy w Tychach znajduje się 5 osób.

Urząd Miasta Tychy poinformował, że od poniedziałku będzie zamknięty dla klientów, tak też będzie do 27 marca.

Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

Interesanci będą przyjmowani w wyznaczonych miejscach tylko w wyjątkowych sytuacjach. Do Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Dowodów Osobistych i Wydziału Spraw Obywatelskich będzie można wejść wyłącznie po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu.

Z uwagi na zaistniałą sytuację ograniczona zostaje liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w uroczystościach zawarcia związku małżeńskiego w Sali Ślubów . Podczas uroczystości w USC mogą być obecni wyłącznie  Państwo Młodzi i 2 pełnoletnich świadków.

Komentarze

Reklama